Στειρώσεις σε αδέσποτα σκυλιά ξεκίνησε ο Δήμος Ιωαννιτών σε χώρο στο καταφύγιο αδέσποτων ζώων.
Όπως αναφέρει ο εντεταλμένος σύμβουλος Νίκος Τσόλης, οι στειρώσεις θα ξεπεράσουν μέχρι το Σάββατο τις 50, γίνονται δε σύμφωνα με τον προγραμματισμό και την έγκριση της υπηρεσίας, καθώς επίσης και της πενταμελούς επιτροπής διαχείρισης των αδέσποτων ζώων του Δήμου Ιωαννιτών.
«Η πρωτοβουλία εντάσσεται στο συνολικό πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων ζώων και η δράση που πραγματοποιείται στο καταφύγιο του Δήμου μας είναι στοχευμένη ενέργεια για να περιοριστεί το πρόβλημα των γεννήσεων ζώων που ζουν στον δρόμο» τονίζεται σε σχετική ανακοίνωση.