Το σωματείο Εργαζόμενων στην Αρχαιολογία αναστέλλει την προγραμματισμένη στάση εργασίας του, καθώς στο μεσοδιάστημα ορίστηκε επίσημα ο νέος προϊστάμενος της Εφορείας Αρχαιοτήτων Ιωαννίνων.
«Θεωρούμε αυτονόητη την καταβολή του μισθού Δεκεμβρίου όλων των εργαζομένων στην συντομότερη, προβλεπόμενη από την Ενιαία Αρχή Πληρωμών ημερομηνία (14-02-2020), εφόσον όλες οι διαδικασίες ελέγχου της μισθοδοσίας Δεκεμβρίου οφείλουν να έχουν ολοκληρωθεί» τονίζουν οι εργαζόμενοι.