Την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου στο Πνευματικό Κέντρο, στις 18.45, η ΕΛΕΠΑΠ κάνει τη χριστουγεννιάτικη γιορτή της με τίτλο «Ο Σκυθρωπούλης την Παραμονή των Χριστουγέννων».
Θα συμμετάσχει η Φιλαρμονική του Δήμου Ιωαννιτών και στις 11 Δεκεμβρίου, 11.00-14.00 και 18.00-20.30 θα λειτουργήσει το χριστουγεννιάτικο παζάρι στη ΛΑΦΙ. Την καλλιτεχνική επιμέλεια σκηνικών και προσκλήσεων έχει ομάδα φοιτητών της σχολής Καλών Τεχνών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.