Ο Άρης Μπαρτζώκας, επικεφαλής της παράταξης «Γιάννενα τώρα» μαζί με τους κ.κ. Φαρσαρώτα και Χούσο, συνάντησαν τους εκπροσώπους του Συλλόγου Αποφοίτων Ζωσιμαίας Σχολής, Θανάση Δάλλα και Μιχάλη Παντούλα.
Οι εκπρόσωποι του συλλόγου «εξέφρασαν την ικανοποίησή τους για την επαναλειτουργία της Ζωσιμαίας Σχολής ως πρότυπο σχολείο και αναφέρθηκαν στις δράσεις και τις ενέργειες του συλλόγου τους, εξέθεσαν τις προτάσεις τους για την υλοποίηση των εκπαιδευτικών προγραμμάτων που προβλέπονται από το νομοσχέδιο και ανέπτυξαν το όραμά τους για το μέλλον της Ζωσιμαίας Σχολής», σύμφωνα με την ανακοίνωση της παράταξης, η οποία αναφέρει επίσης:
«Ιδιαίτερη μνεία έγινε στη δημιουργία ομίλων αριστείας, δημιουργικότητας και καινοτομίας, στους οποίους μπορούν να συμμετέχουν μαθητές και από άλλα δημόσια σχολεία της πόλης».