Την ελληνική ταινία «Ο Βασιλιάς» του Νίκου Γραμματικού προβάλλει το ΚΕΘΕΑ Ήπειρος την Πέμπτη 4 Ιουλίου, στις 21:00, στον αύλειο χώρο του αρχοντικό Πυρσινέλλα (πεζόδρομος Παπάζογλου)
Η ταινία περιγράφει τις δυσκολίες κοινωνικής επανένταξης ενός πρώην εξαρτημένου ατόμου που αποφυλακίζεται και ξεκινά μια καινούργια καθαρή ζωή στο χωριό καταγωγής του.
Παίζουν: Βαγγέλης Μουρίκης, Μαριλίτα Λαμπροπούλου, Μηνάς Χατζησάββας, Γιάννης Ζουγανέλης.
Είσοδος ελεύθερη.