Μικρής έντασης, αλλά ιδιαίτερα αισθητός στην πόλη των Ιωαννίνων ο σεισμός που έγινε πριν από λίγη ώρα.
Σύμφωνα με το Εργαστήριο Σεισμολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών ο σεισμός 2,3 της κλίμακας Ρίχτερ, σημειώθηκε 4 χιλιόμετρα δυτικά των Ιωαννίνων και είχε εστιακό βάθος 10 χιλιόμετρα.
Σύμφωνα με το Γεωδυναμικό Ινστιτούτο του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών το μέγεθος του σεισμού ήταν 2,2 Ρίχτερ, το εστιακό βάθος 8,5 χιλιόμετρα και σημειώθηκε 5 Χλμ. ΒΔ των Ιωαννίνων.