Λυκ πίσω
ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ

Το ψηφοδέλτιο της Λαϊκής Συσπείρωσης στα Γιάννενα

Εικόνα του άρθρου Το ψηφοδέλτιο της Λαϊκής Συσπείρωσης στα Γιάννενα
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Κύριος Τύπος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 05/09/2023, 20:30
ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ - ΜΙΚΡΑ & ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ - ΤΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΤΩΝ ΠΑΡΑΤΑΞΕΩΝ

Σύσκεψη έκανε στο Εργατικό Κέντρο η Λαϊκή Συσπείρωση Ιωαννίνων, με επικεφαλής την Όλυ Τσουμάνη.

Η κα Τσουμάνη «υπογράμμισε ότι απέναντι στα αντιλαϊκά μέτρα που σαρώνουν τη ζωή των Γιαννιωτών, ανάστημα μπορεί να σηκώσει μόνο ο λαός όπως δείχνει το παράδειγμα του αγώνα των εργαζόμενων της Market In», που σύμφωνα με τη σχετική ανακοίνωση «και η ίδια συμμετείχε με ανιδιοτέλεια ως κομμουνίστρια δικηγόρος»...

Μίλησε επίσης για τη «φοροληστεία που ασκεί ο Δήμος Ιωαννιτών με τα ανταποδοτικά τέλη αλλά και με μία σειρά άλλες υπηρεσίες που γίνονται επί πληρωμή» και στο «πογκρόμ ιδιωτικοποιήσεων στην καθαριότητα και τον ηλεκτροφωτισμό με μοναδικό κριτήριο την εξυπηρέτηση συμφερόντων επιχειρηματικών ομίλων και το λαό να πληρώνει τον λογαριασμό».

Είπε ακόμα ότι οι άλλοι συνδυασμοί που συμμετέχουν στις εκλογές, «συγκροτούν ένα ενιαίο αντιλαϊκό μπλοκ, αφού την πλειοψηφία των αποφάσεων τις έλαβαν από κοινού, ενώ οι οποίες διαφωνίες τους είχαν να κάνουν με την μοιρασιά της πίτας στα διάφορα επιχειρηματικά συμφέροντα».

Παρόντες ήταν ο Νίκος Έξαρχος βουλευτής Ιωαννίνων του ΚΚΕ, ο Γιώργος Πρέντζας υποψήφιος περιφερειάρχης Ηπείρου και η Σπυριδούλα Δαρδάνη υποψήφια Δήμαρχος Ζίτσας.

Η ΛΑΣΥ (Περιφέρεια και Δήμος Ιωαννιτών) θα κάνει την πολιτική της συγκέντρωση στις 11/9, στις 20.00, στο θεατράκι, στη Σκάλα.

Οι υποψήφιοι-ες με την «Λαϊκή Συσπείρωση στο Δήμο Ιωαννιτών:


Δημοτικοί και τοπικοί σύμβουλοι Δ.Ε Ιωαννιτών:

1. Αγγελόπουλος Θεοφάνης, Εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

2. Βαμβέτσου Ζωή- Βαλεντίνα, Διοικητικός Υπάλληλος Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, πτυχιούχος Γαλλικής Φιλολογίας και ΠΤΔΕ

3. Βαρβαρέζου Μαρία, Συνταξιούχος Μαία

4. Βλάχο Ευάγγελος, Αυτοαπασχολούμενος, πρόεδρος του ΔΣ Σωματείου Μηχανοτεχνιτών Αυτοκινήτου, μέλος του ΔΣ της ΓΣΕΒΕΕ

5. Βλάχος Σπυρίδων, Συνταξιούχος ΙΚΑ

6. Βλάχος Ιωάννης, αυτοαπασχολούμενος, Μέλος ΔΣ Σωματείου Μηχανοτεχνιτών Αυτοκινητου, Γραμματέας στο ΔΣ του Εμπορικού Συλλόγου, εκλεγμένος στο Τοπικό Συμβούλιο Δ.Ε. Ιωαννίνων

7. Βλάχος Γεώργιος, Λογιστής Μισθωτός

8. Βλάχου Μιράντα, Συνταξιούχος, πρώην πρόεδρος Πολ. Συλλ. Αμπελοκήπων «Καλλιθέα»

9. Γεωργάρας Γεώργιος, νοσηλευτής στο ΤΕΠ του ΓΝ Χατζηκώστα, αντιπρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων ΓΝ "Χατζηκώστα", γραμματέας του Νομαρχιακού Τμήματος της ΑΔΕΔΥ, εκπρόσωπος των εργαζομένων του ΔΣ του ΓΝ "Χατζηκώστα"

10. Γεωργάρας Δημήτριος, Εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Α' Εκπαίδευσης Ιωαννίνων, αντιπρόσωπος στην ΓΣ της ΔΟΕ

11. Γήτας Χαράλαμπος, Εργαζόμενος στα ΜΑΡΚΕΤ ΙΝ

12. Γιούρη Παρασκευή (Βίβιαν), Γραφίστρια, προπονήτρια υδατοσφαίρισης και αγωνιστικής αναρρίχησης, ενεργή στο αναπηρικό κίνημα

13. Γκίζα Ευαγγελία, Ιδιωτική Υπάλληλος

14.Γραμμενιάτης Ευάγγελος, Συνταξιούχος Δημοτικός Υπάλληλος

15. Ευθυμίου Γεώργιος, Λογιστής

16. Ζαβακοπούλου Αθανασία, Νοσηλεύτρια στο ΓΝ Χατζηκώστα

17. Ζαχαριάδη Δήμητρα, Αυτοαπασχολούμενη, ταμίας στο ΔΣ του Εμπορικού Συλλόγου Ιωαννίνων, πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου «Καλλιθέα»

18. Ζαχαριάδης Κωνσταντίνος, Συνταξιούχος

19 .Ζήγος Ιωάννης, Μαθηματικός

20. Ζήκου Βασιλική, Ιδιωτική Υπάλληλος

21. Ζώτος Σωτήριος, Συμβασιούχος Μαιευτής στο ΠΓΝΙ

22. Ηλίας Κωνσταντίνος, Δημοσιογράφος

23. Θάνος Ιωάννης, Αυτοαπασχολούμενος Λογιστής

24. Καλύβας Δημήτριος, Ιδιωτικός Υπάλληλος, Πρόεδρος του Σωματείου Γάλα-Τρόφιμα- Ποτά

25. Καρακίτσος Χαρίσης, Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός

26. Καραμάνη Χριστίνα, Συνταξιούχος

27. Καραμάνης Δημήτριος, Συνταξιούχος

28. Κασιούμης Ηρακλής, Συνταξιούχος

29. Κατσάνος Άγγελος, Ιδιωτικός Υπάλληλος

30. Κίτσιος Αθανάσιος, Συνταξιούχος

31. Κορακιανίτου Αλεξάνδρα, Εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

32. Κουρουτζάκη Γεωργία, Μαθηματικός

33. Κύρλα Αικατερίνη, Συνταξιούχος

34. Μασούρας Κωνσταντίνος, Οικοδόμος

35. Μελισσόβας Νικόλαος, Ιδιωτικός Υπάλληλος, Μέλος της Διοίκησης του ΕΚΙ

36. Μητσιμάρης Χαρίλαος, Συνταξιούχος

37. Μίσιος Ηλίας, Συνταξιούχος

38. Μιχαλιού Αικατερίνη, Δημόσιος Υπάλληλος

39. Μόκας Ελευθέριος, Συνταξιούχος Φαρμακοϋπάλληλος, πρώην πρόεδρος ΔΣ του Σωματείου Φαρμακοϋπαλλήλων

40. Μπαθέκας Γεώργιος, Συμβασιούχος ΠΓΝΙ

41. Μπλέτσα Μαρία, Συνταξιούχος

42. Μπλιθικιώτη Χρυσούλα, Συνταξιούχος

43. Μπλιθικιώτης Άρης, Ιδιωτικός Υπάλληλος

44. Νικολάου Χρήστος, ηλεκτρολόγος

45. Νικολάου Παρασκευή, Συνταξιούχος

46. Νικολάου Σπυριδούλα, Συνταξιούχος

47. Νούτση Σωτηρία, Εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

48. Ντόντορος Απόστολος, Συνταξιούχος ΟΑΕΕ

49. Ντούρο Μαριάνθη, Καθαρίστρια

50. Παππάς Χαράλαμπος, Νεφρολόγος ΠΓΝΙ

51. Πρέντζας Χαρίλαος, Ιδιωτικός Υπάλληλος-Μουσικός, Γραμματέας ΔΣ του Σωματείου Μουσικών "Αλληλοβοήθεια"

52. Ράτσικας Αθανάσιος, Συνταξιούχος

53. Σαριτζόγλου Βασίλειος, Συνταξιούχος, Γενικός Γραμματέας ΔΣ Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ

54. Σαρρέας Θωμάς, Φαρμακοϋπάλληλος

55. Σιδηροπούλου Χρυσάνθη, Καθαρίστρια ΠΓΝΙ

56. Στεφάνου Αγνή, Ιδιωτική Υπάλληλος

57. Τασιούλα Χριστίνα, Άνεργη

58. Τασούλας Βασίλειος, Πολιτικός Μηχανικός ΤΕ

59. Τασούλας Αποστόλης, γιατρός

61. Τόκας Αναστάσιος, Εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

62. Τουλκιαρίδου Χριστίνα, Εργαζόμενη στα ΜΑΡΚΕΤ ΙΝ Πρόεδρος του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων

63. Τοψής Στέργιος, Δημόσιος Υπάλληλος στον ΟΑΕΔ

64. Τριάντης Νεκτάριος, Ιδιωτικός Υπάλληλος

65. Τσαπαρλή Μαρία, Εργαζόμενη στα ΜΑΡΚΕΤ ΙΝ

66. Τσιακτσίρας Ευστράτιος, Εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

67. Τσιρώνη Βασιλική, Εκπαιδευτικός Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

68. Τσόδουλου Μαρία, Ιδιωτική Υπάλληλος, μέλος ΔΣ Συλλόγου Γυναικών Ιωαννίνων

69. Τσουμάνης Χρήστος, Περιβαλλοντολόγος-Υπάλληλος Περιφέρειας Ηπείρου

70. Φατούρου Μαρία, Νοσηλεύτρια στο ΠΓΝΙ


Δημοτικοί και Τοπικοί σύμβουλοι Δ.Ε Ανατολής:

1. Ζώτου Τατιανή, Άνεργη

2. Καζάκος Αναστάσιος, Εργαζόμενος σε ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ, μέλος ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων

3. Καλαντζής Σταύρος, Ιδιωτικός Υπάλληλος

4. Κίτσου Λουκία, Ιδιωτική Υπάλληλος

5. Κωσταδήμας Αντώνιος, Αυτοαπασχολούμενος

6. Μελισσόβα Ελένη, Δασκάλα

7. Νέσση Αντιγόνη, Φοιτήτρια-Ξενοδοχοϋπάλληλος

8. Ντεκουμές Δημήτριος, Οικοδόμος

9. Ντεκουμές Κωνσταντίνος, Συνταξιούχος

10. Οικονόμου Ζωή, Συμβασιούχος Καθαρίστρια ΠΓΝΙ

11. Παντής Γαβριήλ, Ιδιωτικός Υπάλληλος, μέλος ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων

12. Παπαδημητρίου Αριστείδης, Οικοδόμος

13. Παπαθεοδώρου Αικατερίνη, Ιδιωτική Υπάλληλος

14. Παπαφωτίκα Αλεξάνδρα, Ιδιωτική Υπάλληλος

15. Φασούλας Δημήτριος, Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός


Δημοτικοί και τοπικοί σύμβουλοι Δ.Ε Μπιζανίου

1. Ανθή-Σφετάνη Ουρανία, Ιδιωτική Υπάλληλος

2. Αρίδας Σπυρίδων, Συνταξιούχος

3. Γκόγκου Ελένη, Εκπαιδευτικός

4. Έξαρχου Κωνσταντίνα, Συμβασιούχος Καθαρίστρια ΠΓΝΙ

5. Κόντου Γλυκερία, Ιδιωτική Υπάλληλος

6. Κυριάκης Βασίλειος, Διοικητικός Υπάλληλος ΠΓΝΙ

7. Μαντέλος Νικόλαος, Οικοδόμος

8. Μπαζάκας Κωνσταντίνος, Μόνιμος Χημικός - Γενικό Χημείο Κράτους

9. Νίκου Αντωνία, Ιδιωτικός Υπάλληλος

10. Παντή Στέλλα-Χριστίνα, Εκπαιδευτικός

11. Παντή Μπριγγίτε-Ρεγγίνα-Ελιζάμπετ, Συνταξιούχος

12. Σιώζος Αχιλλέας, Ιδιωτικός Υπάλληλος

13. Τσαβαλά Αγγελική, Εκπαιδευτικός

14. Τσάγκας Κωνσταντίνος, Αυτοαπασχολούμενος Ηλεκτρονικός

15. Τσούλος Ιωάννης, Αναπληρωτής καθηγητής τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Πανεπιστημίου Ιωαννίνων


Δημοτικοί και τοπικοί σύμβουλοι Δ.Ε Περάματος

1. Γκόγκος Δημήτριος, Άνεργος

2. Γκόγκος Σπυρίδων, Συνταξιούχος Συνεταιριστικός Υπάλληλος

3. Γούλα Χρυσάνθη, Άνεργη

4. Δούβλη Ισμήνη, Άνεργη

5. Δούβλη Αθηνά, Συνταξιούχος

6. Δούβλης Χρήστος, Αυτοαπασχολούμενος

7. Δούβλης Χαραλάμπος, Τεχνικός

8. Καλυβοπούλου Αικατερίνη, Συνταξιούχος

9. Καλυβοπούλου Πολυξένη, Δημόσιος Υπάλληλος

10. Νάστος Θεόδωρος, Συνταξιούχος

11. Νταλαμπίρα Κυριακή, Άνεργη

12. Ντόβας Παύλος, Συνταξιούχος

13. Παπαηλία Αρτεμησία-Γεωργία, Συνταξιούχος

14. Πρέντζας Κωνσταντίνος, Εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

15. Σίμος Ιωάννης, Μόνιμος Υπάλληλος Δήμου Ιωαννιτών, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Ιωαννίνων

16. Σίμος Συμεών, Πολιτικός Μηχανικός

17. Σίμου Σοφία, Φοιτήτρια-Ιδιωτική Υπάλληλος

18. Τσιγάρα Αφροδίτη, Χημικός

19. Τσιγάρας Μιχαήλ, Συνταξιούχος Δημοτικός Υπάλληλος

20. Τσιρώνης Σωτήριος, Συνταξιούχος Συνεταιριστικός Υπάλληλος

21. Χήρας Χρήστος, Αυτοαπασχολούμενος Ξενοδόχος


Δημοτικοί και τοπικοί σύμβουλοι Δ.Ε Παμβώτιδας:

1. Αποστόλου Απόστολος, Συνταξιούχος Οικοδόμος

2. Αρβανίτη Χριστίνα, Άνεργη

3. Γκούρας Αναστάσιος, Άνεργος, πρώην Συμβασιούχος Διοικητικός Υπάλληλος στο ΠΓΝΙ

4. Διαμάντης Αλκιβιάδης, Οικοδόμος

5. Ζάρρας Δημήτριος, Οικοδόμος

6. Κακκαβός Αχιλλεύς, Συνταξιούχος

7. Κανδρή Μαρία, Φοιτήτρια

8. Καννή Ελευθερία, Ιδιωτική Υπάλληλος

9. Καννής Χρήστος, Σπουδαστής ΙΕΚ

10. Καραμαρούδη Ασπασία-Μαρία, Άνεργη

11. Καρβούνη-Καρατζά Ηλέκτρα, φυσικοθεραπεύτρια

12. Κατέρης Ευάγγελος, υπάλληλος ΟΠΕΚΑ, απόφοιτος ΕΣΔΔΑ, φυσικός, με σπουδές στην Ασφάλεια Πληροφοριακών Συστημάτων

13. Κονταξής Κωνσταντίνος, Πολιτικός Μηχανικός ΤΕ

14. Κοσίνα Βασιλική, Συνταξιούχος

15. Κοσίνα Άννα, Συνταξιούχος

16. Κοσίνας Παύλος, Συνταξιούχος

17. Κωσταδήμας Βασίλειος, Ιδιωτικός Υπάλληλος

18. Λώλου Χρυσάνθη, Άνεργη

19. Λώλου Λαμπρινή, Συμβασιούχος Τραπεζοκόμος ΠΓΝΙ

20. Μπακόλα Μαρία, Συμβασιούχος Διοικητικός στο ΓΝ Χατζηκώστα

21. Νάκος Αθανάσιος, Οικοδόμος, Πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Ν. Ιωαννίνων, μέλος ΔΣ Εργ. Κέντρου Ιωαννίνων

22. Νάκος Αθανάσιος, Συνταξιούχος

23. Παππάς Γεώργιος, Συνταξιούχος

24. Παππάς Αναστάσιος, Συνταξιούχος

25. Συρμακέσης Κωνσταντίνος, Εργαζόμενος στα ΜΑΡΚΕΤ ΙΝ

26. Τασιούλας Δημήτριος, Ηλεκτρολόγος, πρώην Δημοτικός Σύμβουλος με την Λαϊκή Συσπείρωση

27. Τσαμπάς Ερμής, Ιδιωτικός Υπάλληλος

28. Τσιγάρας Κωνσταντίνος, Ιδιωτικός Υπάλληλος

29. Τσιότα Σταματία, Συνταξιούχος


Δημοτικοί και τοπικοί σύμβουλοι Δ.Ε Νήσου

1. Καρβούνη Καρατζά Αικατερίνη, Ιδιωτική Υπάλληλος

2.Τράντζας Γεώργιος, Συνταξιούχος

ΣΧΟΛΙΑ
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Μαννι πισω dodoni back