Άλλη μια επιτυχία του Συλλόγου μας σε ένα διεθνές τουρνουά, στο 6th Asteriks Cup, που διεξήχθη στο Νις της Σερβίας 14 και 15 Μαΐου.
Ο ΔΙΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ συμμετείχε με 5 αθλητές-τριες στο 6th Asteriks Cup στη Νις της Σερβίας, στην αποστολή επίλεκτων της Ένωσης Ταεκβοντο Βορείου Ελλάδος.
Ο Μάριος Κίτσιος κατέκτησε την πρώτη θέση, ο Παντελής Μιμηγιάννης την 3η θέση, η Βασιλική Κλήμη την 3η θέση. Επίσης στην αποστολή συμμετείχαν οι Στέργιος Νάστος και Λαμπρινέτα Καμαγιάννη.
Μαζί τους βρέθηκε και ο Ανδρέας Μιμηγιάννης ως ένας εκ των βασικών προπονητών της Ένωσης Ταεκβοντο Βορείου Ελλάδος.