Στο πλαστικό γήπεδο της Ανατολής μεταφέρθηκε ο ΠΑΣ για την πρώτη, μετά από τις μέρες κακοκαιρίας, υπαίθρια προπόνησή του.
Σήμερα οι ποδοσφαιριστές έκαναν ασκήσεις ταχυδύναμης σε υποομάδες, κυκλοφορία μπάλας και έπαιξαν διπλό μεταξύ τους με έμφαση στην επιθετική τακτική. Ατομικό πρόγραμμα ακολούθησαν οι Παμλίδης, Μπουκουβάλας, Βιδάλ.
Στο μεταξύ, στις 30 Ιανουαρίου θα παίξει ο ΠΑΣ στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ, στην εμβόλιμη αγωνιστική, η οποία αναβλήθηκε λόγω της επίθεσης στον διαιτητή κ. Τζήλο.