Με κερδοφορία που έφτασε το 1,5 εκατ. ευρώ έκλεισε η περασμένη χρονιά για την Τράπεζα Ηπείρου, η οποία παρατείνει την προθεσμία διάθεσης της συνεταιριστικής μερίδας στην προνομιακή τιμή των 0,57 ευρώ, μέχρι τις 11 Ιουνίου. Από την επόμενη εργάσιμη, 12 Ιουνίου, η τιμή θα επανέρθει στα 0,75 ευρώ.
Η σημερινή λογιστική αξία της μερίδας είναι 0,67 ευρώ.
Η Τράπεζα Ηπείρου συμπληρώνει 40 χρόνια λειτουργίας φέτος και καλεί σε περαιτέρω ενίσχυση των κεφαλαίων της, «στηρίζοντας τη δική σας τράπεζα», όπως αναφέρει.