Oikonomou pisoi Solarhub πίσω

Προβάδισμα ο Πλατανιάς στο κύπελλο

Εικόνα του άρθρου Προβάδισμα ο Πλατανιάς στο κύπελλο
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 26/01/2017, 21:18

Με 1-0 έχασε ο ΠΑΣ στον πρώτο αγώνα για τη φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας, στα Χανιά από τον Πλατανιά. Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, είχαν και τις ευκαιρίες, όπως με το δοκάρι του Σίγκνεβιτς στο 38’. Από την άλλη ο ΠΑΣ δεν έδειχνε να έχει πολλές επιλογές, ενώ ο Βιντάλ που ξεκίνησε το παιχνίδι ήταν «φλύαρος» κάποιες φορές που του δόθηκε η ευκαιρία. Ο ΠΑΣ διαμαρτύρεται για δύο φάσεις κυρίως, στο πρώτο ημίχρονο (ένα χέρι εντός περιοχής και ένα φάουλ που έκοψε το πλεονέκτημα), ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αποβλήθηκε ο Δημήτρης Νιαρχάκος, αρχηγός της αποστολής του ΠΑΣ. Στον κ. Νιαρχάκο δεν επιτράπηκε ούτε στις εξέδρες να κάτσει για να δει το υπόλοιπο ματς και οδηγήθηκε στο γραφείο του παρατηρητή.

Για άλλη μια φορά ο ΠΑΣ είχε πολύ καλό τερματοφύλακα, τον Περιστερίδη, που έδειξε ότι παραμένει έτοιμος για να αναλάβει ευθύνες κάτω από τα γκολπόστ.  Η ρεβάνς θα δοθεί την ερχόμενη εβδομάδα, 1η Φεβρουαρίου, στους «Ζωσιμάδες». Η μοναδική φορά που νικήθηκε ήταν στο 49' από τον Αποστολόπουλο που έβαλε το μοναδικό γκολ του αγώνα.