ΠΑΣ-Άρης: Καλύτερος, αλλά...

Εικόνα του άρθρου ΠΑΣ-Άρης: Καλύτερος, αλλά...
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 10/02/2024, 20:54
Με τον βαθμό της ισοπαλίας έμεινε ο ΠΑΣ από το παιχνίδι με τον Άρη, στο 0-0, παρότι ήταν αισθητά καλύτερος από προηγούμενα ματς, αλλά και από τον αντίπαλό του.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τον Άρη να έχει ελαφρά περισσότερη μπάλα, αλλά τον ΠΑΣ καλύτερο και απειλητικό, περισσότερο από άλλα πρώτα ημίχρονά του.

Μπακαδήμας, Παμλίδης, Κόντε, Τζινο είχαν μερικές ενδιαφέρουσες στιγμές.

Απέναντι, ο Νάγκι "μίλησε " σε σουτ του Σαμόρα.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε πάλι με ΠΑΣ. Ο Κόντε ήταν ελάχιστα αργότερος απο τη μπάλα και δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ στο 48'.

Λίγο μετά, ο Ισπανός παραλίγο ξανά να σκοράρει, με τακουνάκι αυτη τη φορά, και πάλι μετά από προσπάθεια του Ροσέρο.

Ο Άρης είχε καλή στιγμή με τoν Σαμόρα πάλι, στο 61' και ξανά στο 84', που πάλι ο Νάγκι ήταν θετικός.

Νωρίτερα, ο Παμλίδης δεν μπόρεσε να εκτελέσει σωστά την τελική, μετά από καλό συνδυασμό.

Το τελικό σκορ μοίρασε τους βαθμούς και ο ΠΑΣ παρέμεινε τελευταίος...