Την Παρασκευή 31/1 και ώρα 17:00 στο Τμήμα Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων θα γίνει εκδήλωση με τίτλο: «Χρήση γονιδιωματικών προσεγγίσεων για την παρακολούθηση του παράνομου εμπορίου φαρμακευτικών φυτών ή προστατευμένων ορχιδεών και για την ανίχνευση νοθεύσεων στα τρόφιμα»
Η εκδήλωση διοργανώνεται στο πλαίσιο του προγράμματος Incredible - Innovation Networks of Cork, Resins and Edibles in the Mediterranean basin.
Οι τρεις πρώτες ομιλίες θα γίνουν στα αγγλικά και η τέταρτη στα ελληνικά.