Το Πνευματικό Κέντρο διοργανώνει δύο μουσικές βραδιές για την πανσέληνο του Ιουλίου, στα παλιά σφαγεία.
Το Σάββατο 4 Ιουλίου η Δέσποινα Στεφανίδου στο πιάνο, θα ερμηνεύσει «Τραγούδια στο Φεγγαρόφωτο», στις 21.30
Την επόμενη μέρα, την ίδια ώρα, «Νυχτωδίες στο φως του φεγγαριού» με τους Ειρήνη Δόβα, σοπράνο, Αχιλλέα Φρέστα, βαρύτονο, Γεωργία Αναστάση, πιάνο, Ελευθέριο Καραγιάννη, ενορχήστρωση. Αφηγείται η Μαρία Στρατσάνη και ο δήμαρχος Μωυσής Ελισάφ.