Τη θεατρική παράσταση «Ο Μίδας έχει αυτιά γαϊδάρου» παρουσιάζει η Ομάδα Τέχνης «Υφάδι» στις 7 Iουνίου στις 21:30, στο υπαίθριο θέατρο της ΕΗΜ, στον «Φρόντζο».
Τη διασκευή-σκηνοθεσία έχει κάνει ο Νίκος Τζοβάρας. Παίζουν: Ειρήνη Γκούρα, Αγνή Δρίμτζια, Δημήτρης Θωμάς, Σίμος Κοντοδήμας, Γιάννης Κυριαζής, Νίκη Λώλη, Νίκος Μανούσης, Βάια Ρούντου, Ευγένιος Τασιούλας.
Λίγα λόγια για το έργο:
Ένας ιδιωτικός υπάλληλος, ο Θανάσης Γιώτης, καταπιέζεται και περιφρονείται από τα αφεντικά και την οικογένειά του. Μόνος του φίλος, ο θυρωρός της πολυκατοικίας, με τον οποίο συζητούν, πίνουν και παίζουν ΠΡΟ-ΠΟ. Μετά από επανειλημμένες ήττες, ο Γιώτης παρουσιάζεται ως ο υπερτυχερός του δελτίου με τα 182 εκατομμύρια. Με αυτή την εξέλιξη οι συμπεριφορές όσων των απαξίωναν αλλάζουν άρδην. Τι θα συμβεί όταν αποκαλυφθεί η αλήθεια και ξεσκεπαστεί το μυστικό;
Εισιτήριο: 8 ευρώ, μειωμένο 5 ευρώ. Ελεύθερη είσοδος για παιδιά κάτω των 12 ετών. Μέρος των εσόδων θα διατεθεί για τα συσσίτια των Αγίου Νικολάου Κοπάνων.
Προπώληση: Βιβλιοπωλείο «Αίθρα», βιβλιοπωλείο «Γραμμή» και οπτικά «Μάνθος».