Νικητές στον «2ο Δρόμο της Νίκης»

Εικόνα του άρθρου Νικητές στον «2ο Δρόμο της Νίκης»
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 22/10/2019, 15:01

Στον επετειακό, δεύτερο «Δρόμο της Νίκης» έτρεξαν 300 περίπου αθλητές και αθλήτριες στις διαδρομές των 21 και 9 χλμ, με αφετηρία και τερματισμό το δημαρχείο Πωγωνίου, στην κεντρική πλατεία Καλπακίου.

Ο αγώνας ήταν επετειακός για την 28η Οκτωβρίου. Προηγήθηκε η, παράταιρη για αγώνα δρόμου, παρέλαση της Εθνοφυλακής Καλπακίου για 5 χλμ, με εξάρτυση και όπλα…

Πρώτος έκοψε το νήμα του τερματισμού ο Θανάσης Μπαρμπαγιάννης, αθλητής της Fifth ElementRunning Team με χρόνο 1:13:34". Στην 2η θέση τερμάτισε ο Γιάννης Τσιαμπούλας (sportifs.gr) με χρόνο 1:21:09" και στην 3η θέση ο Αλέξανδρος Τζουμάκας  (Fifth ElementRunning Team) με χρόνο 1:22:24".

Στις γυναίκες, η Δήμητρα Τσαλοκώστα τερμάτισε πρώτη σε 1:30:00". Την 2η θέση κατέκτησε η Λαμπρινή Ντούτση ( ΣΔΙ) με χρόνο 1:43:35 και στην 3η θέση βρέθηκε η Αριστέα Κορδά( Σώματα Ασφαλείας-Ενοπλες Δυνάμεις) με χρόνο 1:44:00"

Στον αγώνα δρόμου των 9km νικητής του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Μπενέκος (ΑΓΣΙ)  με χρόνο 0:33:04", 2ος τερμάτισε ο Γιάννης Σταλίκας με χρόνο 0:33:40", ενώ στην 3η θέση τερμάτισε ο  Θεόδωρος Αρλέτος (ΣΔΙ) με χρόνο 0:34:13".

Στις γυναίκες, 1η τερμάτισε η Κορίνα Παππά με χρόνο 0:39:34", 2η ήταν η Βασιλική Βαλάκου( Fifth Element Running Team) με χρόνο 0:43:46 και  3η  η Παρασκευή Κοτζαμουράτογλου (Zero lake Run) με χρόνο 0:46:04".