Ο γιαννιώτης ολυμπιονίκης της κωπηλασίας Γιάννης Τσίλης συμμετέχει στο ριάλιτι Surviror. Μια προσωπική του επιλογή…
Ωστόσο, ο Ναυτικός Όμιλος Ιωαννίνων έκρινε για κάποιο λόγο ότι είναι δέον να εκδώσει ανακοίνωση στήριξης του κωπηλάτη, ο οποίος «δίνει στον απαιτητικό ‘στίβο’ του Αγίου Δομίνικου τη μάχη της επιβίωσης προβάλλοντας με το πείσμα, το ήθος και την αγωνιστικότητά του το άθλημα της ελληνικής κωπηλασίας που τον ανέδειξε». Προφανώς ο Όμιλος θεωρεί ότι μέσω του Survivor προωθείται το άθλημα της κωπηλασίας.