Μια σημαντική επιτυχία στο πινγκ πονγκ

Εικόνα του άρθρου Μια σημαντική επιτυχία στο πινγκ πονγκ
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 02/06/2022, 11:53

Συνολικά 209 αθλητές-τριες από όλη την Ελλάδα αγωνίσθηκαν στο Λουτράκι το Σαββατοκύριακο 28/29-5, σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες των ενηλίκων, στο 11ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα βετεράνων και ανεξαρτήτων αθλητών. Από τα Γιάννενα συμμετείχαν τρεις αθλητές στο ατομικό αγώνισμα,  από την ομάδα Φίλοι Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ιωαννίνων, χωρίς όμως να καταφέρουν να περάσουν στα νοκ άουτ παιχνίδια.

Επίσης η γιαννιώτικη ομάδα συμμετείχε και στο ομαδικό των κυπελλούχων ομάδων, Η Φ.Ε.Α Ιωαννίνων αγωνίσθηκε στο 2ο όμιλο της τελικής φάσης, με τους Γρηγόρη Φιλίππου, Θανάση Πολύζο και Θεολόγο Καπετανίδη.

Νίκησε την Α.Ε.Κ. Τρίπολης με 3-1 και έχασε από το Πάνθεον Αθήνας με 0-3 και πήρε τη 2η θέση του ομίλου. Στη συνέχεια, έπαιξε στον μικρό τελικό με την κυπελλούχο ομάδα της Κρήτης, τα Χανιά, όπου ηττήθηκε με 0-3  και κατέλαβε τελικά την 4η πανελλήνια θέση, μια σημαντική επιτυχία για τον όμιλο.