Πορεία-διαμαρτυρία ενάντια στον (αντι)περιβαλλοντικό νόμο διοργανώνει ο Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος Ιωαννίνων την Κυριακή 7 Ιουνίου, με την απαραίτητη υποσημείωση της τήρησης των νέων διατάξεων.
Οι διαδρομές θα είναι δύο: Μεγάλο Περιστέρι-Προφήτης Ηλίας και Μεγάλο Περιστέρι-Μπάλστα.
Ο σύλλογος απευθύνει κάλεσμα σε όλους τους ορειβάτες και αναρριχητές της Ηπείρου να συμμετάσχουν στην πορεία-διαμαρτυρία. Την περασμένη εβδομάδα, ο ορειβατικός σύλλογος Ιωαννίνων αλλά και οι υπόλοιποι της Ηπείρου κατήγγειλαν με ανακοίνωσή τους τον νέο περιβαλλοντικό νόμο.
Περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής στο τηλ. 2651022138 (τις ώρες 19:00-21:00).