Oikonomou pisoi

Μήπως ο Λουκίνας είναι λύση;

Εικόνα του άρθρου Μήπως ο Λουκίνας είναι λύση;
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 02/11/2018, 00:34

Μετά από πολλές αγωνιστικές χωρίς νίκη και με φανερή δυσκολία στο γκολ, ο Γιάννης Λουκίνας έβαλε… τέσσερα.

Ο 27χρονος επιθετικός ήρθε από τον πάγκο, σε ένα προφανώς εύκολο ματς, αλλά σε μια όχι καλή περίοδο για τον ΠΑΣ, που σκοράρει με… αίτηση.

Στα διαδικαστικά, ο ΠΑΣ εξασφαλίζει με έναν ακόμα βαθμό την πρώτη θέση του ομίλου. Στα ουσιώδη, πήρε μια ψυχολογική ώθηση και βρήκε έναν παίχτη που ενδεχομένως, να μπορεί να στηρίξει την επίθεση της ομάδας.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Λουκίνας άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, στο 31’ διπλασίασε τα τέρματά του με προβολή και στο 41’ έκανε κανονικό χατ τρικ (τρία γκολ σε ένα ημίχρονο), πάλι με προβολή.

Ο ΠΑΣ συνέχισε να είναι επιθετικός και στο 50’ είχε δοκάρι με τον Κάστρο, το ίδιο και στο 58’ με τον Βιντάλ.

Ο Σκόνδρας έγινε σκόρερ για το 4-0 στο 68’ και ο Λουκίνας έκλεισε το δικό του καρέ και το τελικό 5-0, μετά από σέντρα του Γιάκου.

ΠΑΣ Γιάννινα: Νεόφυτος, Σκόνδρας, Ευαγγέλου, Κακούμπα, Κάστρο, Αποστολόπουλος (60' Αθανασιάδης), Βιδάλ, Γιάκος (72' Νάουσμετς), Κούζικ, Λουκίνας, Παμλίδης (66' Ξυδάς).

Θύελλα Καμαρίου: Τσουκαλάς, Λύγνος (65' Βλαβιάνος), Γελαδάρης, Μαντούσης (55' Δαβίλας), Ρέτζο, Φίλων, Γιάννης, Σιμίτσης (62' Γατσέλος), Ζενελάρι, Αρβανίτης, Μαυρομάτης.