Για δεύτερη φορά μέσα σε λίγους μήνες, καθαρίζεται το Καπλάνειο, ένα ιστορικό κτίριο της πόλης των Ιωαννίνων από συνθήματα και χρωματισμούς, μετά από πρωτοβουλία της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Η παρέμβαση καθαρισμού, όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, είναι εξαιρετικά δύσκολη καθώς το κτίριο είναι πέτρινο. Ο Δήμος Ιωαννιτών απευθύνει έκκληση προς όλους να σεβαστούν το κτίριο του σχολικού συγκροτήματος αποφεύγοντας νέους βανδαλισμούς.