Κανονικά θα γίνει σήμερα, στις 21:00, η συναυλία του Ηλία Λιούγκου μαζί με τη Δέσποινα Στεφανίδου, οι οποίοι βρίσκονται ήδη στα Γιάννενα.
Η συναυλία, που θα γίνει στην αυλή του πολιτιστικού πολυχώρου «Δημήτρης Χατζής», είναι αφιερωμένη πια στη μνήμη του Μίκη Θεοδωράκη. Σήμερα με την ανακοίνωση του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Ιωαννιτών, στο πρόγραμμα που έχει τίτλο «Μετά τη βροχή…» περιλαμβάνονται και έργα του Θεοδωράκη.