Καλά στην υγεία του ο Κολιοφούκας

Εικόνα του άρθρου Καλά στην υγεία του ο Κολιοφούκας
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 11/05/2017, 11:57

Στο νοσοκομείο της Λευκάδας διανυκτέρευσε ο Νίκος Κολιοφούκας, τερματοφύλακας του ΠΑΣ, ο οποίος σε μια φάση του φιλικού με τον Τηλυκράτη, έπεσε άτσαλα και έχασε τις αισθήσεις του. Ο γιατρός του ΠΑΣ του έδωσε άμεσα τις πρώτες βοήθειες μέχρι να διακομιστεί με το ασθενοφόρο. Ο νεαρός τερματοφύλακας είχε μερική απώλεια μνήμης, αλλά συνήλθε πολύ γρήγορα και έμεινε στο νοσοκομείο για προληπτικούς λόγους.

Αυτό το περιστατικό, ήταν η αιτία να τελειώσει πρόωρα το φιλικό του ΠΑΣ με τον Τηλυκράτη. Με τη σύμφωνη γνώμη όλων, το παιχνίδι τέλειωσε στο 66ο λεπτό, ενώ ο ΠΑΣ προηγούνταν με 2-1 με δύο γκολ του Λίλα.

Στο ημίχρονο του αγώνα ανταλλάχθηκαν τιμητικές πλακέτες, καθώς ο αγώνας ήταν για τα 90 χρόνια του Τηλυκράτη. Με τον ΠΑΣ δοκιμάστηκαν τρεις παίκτες, οι Τζούλι, Αντιμάντε και Σιφναίος.