Κακό απόγευμα στην Βέροια

Εικόνα του άρθρου Κακό απόγευμα στην Βέροια
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 05/04/2017, 22:45

Ένας κακός ΠΑΣ, ίσως ο χειρότερος φετινός, υποχρεώθηκε σε ήττα 3-0 από την Βέροια. H γηπεδούχος προηγήθηκε στο 20ο λεπτό με γκολ του Καπετάνου, ενώ διπλασίασε τα τέρματα πριν κλείσει το ημίχρονο, στο 36’ με τον Σαρπόνγκ που ήταν και ο καλύτερος παίκτης της. Ανάμεσα στα δύο γκολ, ο Κόντε νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Λόπεθ. Το τελικό 3-0 έκανε στις καθυστερήσεις ο Σουλέ, ενώ η Βέροια είχε και μια-δυο καλές ευκαιρίες ακόμα.

ΒΕΡΟΙΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Τομάς, Καλί (80' Αντονιάν), Ασίγκμπα, Μπαλάφας, Σισοκό, Σαρπόνγκ, Στόιτσεφ (46' Σουλέ), Κάλβο, Καπετάνος (72' Μίλιεβιτς).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Καρανίκας, Μιχαήλ, Μαυροπάνος (58' Βιντάλ), Κούτρης, Κοζορώνης, Λίλα (64' Ναδάλες), Ακόστα, Κοροβέσης (77' Μπουκουβάλας), Γιάκος, Κόντε.