Και άλλο χαμένο έδαφος

Εικόνα του άρθρου Και άλλο χαμένο έδαφος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 16/02/2019, 23:33

Σε ένα παιχνίδι από το οποίο θα μπορούσε να πάρει κάτι, αλλά πολύ δύσκολα τη νίκη, καθώς ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, ο ΠΑΣ έχασε τελικά και άλλο έδαφος στην προσπάθεια παραμονής.

Το 2-0 ήρθε  σχεδόν φυσιολογικά. Στο 11ο λεπτό ο Κουλούρης εκμεταλλεύτηκε το πιο κλασικό αμυντικό λάθος του ΠΑΣ φέτος και με κεφαλιά σε στημένη φάση, άνοιξε το σκορ.

Ο ΠΑΣ αντέδρασε καλά και είχε δύο απανωτές ευκαιρίες στο 20’ και στο 21’, αλλά Αθανασιάδης και Μάνος δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν.

Από εκεί και πέρα, ο Ατρόμητος πέρασε από τα κενά που άφηνε ο ΠΑΣ στην προσπάθειά του να ισοφαρίσει. Στο 29’ ο Κουλούρης έχασε τεράστια ευκαιρία για το 0-2, όπως όμως έχασε και ο Μάνος στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όταν και πάλι δεν κατάφερε να νικήσει τον Μέγιερι.

Στο 50’ ο Ουάρντα έκανε το 2-0 με σουτ, μετά από πάσα του Χατζηισαΐα και στο 78’ ο Κουλούρης είχε δοκάρι. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.