Oikonomou pisoi

Ισoπαλία για σχετικά ήσυχη Πρωτοχρονιά...

Εικόνα του άρθρου Ισoπαλία για σχετικά ήσυχη Πρωτοχρονιά...
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 29/12/2022, 22:30

Μια ακόμα ισοπαλία, στην Λαμία με 1-1 αυτή τη φορά, πήρε ο ΠΑΣ, σε αυτό το διάστημα της μικρής του ανάκαμψης.

O ΠΑΣ «πατούσε καλύτερα» στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού στην Λαμία, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ, στο 66’, όταν ο Ντάνι Μπεχαράνο βρέθηκε μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ, μετά την επαφή του Γιακουμάκη και άνοιξε το σκορ: 1-0.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ είχε την ευκαιρία να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, στο 30’, όταν ο Παντελάκης έστειλε τη μπάλα με κεφαλιά, στο δοκάρι.

Ο Ροσέρο έφυγε τραυματίας μόλις στο 17’ και λίγο αργότερα, η Λαμία είχε την ευκαιρία να προηγηθεί. Στο 60’, λίγο πριν το γκολ, ο Τζανδάρης είχε απειλήσει, με μακρινό σουτ, για τους γηπεδούχους.

Στο 74’ ΄όμως, ο ΠΑΣ στάθηκε τυχερός:  ο Κορνέζος προσπάθησε να αποκρούσει την κεφαλιά του Παντελάκη, μετά από φάουλ, αλλά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 78’ ο Σταματελόπουλος παραλίγο να κάνει το 1-2 για τον ΠΑΣ.

O ΠΑΣ πήρε μεν το βαθμό, αλλά ήθελε σαφώς περισσότερα, από το ματς, καθώς με την Λαμία είναι σε γειτονική βαθμολογική θέση.