Τα έντονα καιρικά φαινόμενα προκάλεσαν και κάποια προβλήματα με εισροή υδάτων στο υπόγειο πάρκινγκ της «Σταθμός Α.Ε.», δεδομένης της «ανοιχτής», εργοταξιακής κεντρικής πλατείας.
Ο αντιδήμαρχος Έργων Γιώργος Αρλέτος, σε σημερινή συνέντευξη Τύπου, σημείωσε ότι το έργο προχωρά σύμφωνα με τις μελέτες που έχουν εγκριθεί. Χαρακτήρισε δε τα προβλήματα που προκλήθηκαν στο υπόγειο πάρκινγκ «μικρής έκτασης» και διαβεβαίωσε για «άριστη συνεργασία με την επιχείρηση του υπόγειου πάρκινγκ και με τον ανάδοχο», στο πλαίσιο της οποίας αντιμετωπίζονται τα όποια ζητήματα. «Το έργο της ανάπλασης θα συνεχιστεί κανονικά» κατέληξε ο κ. Αρλέτος.