Φιλικό 2-2 με την Κέρκυρα ο ΠΑΣ

Εικόνα του άρθρου Φιλικό 2-2 με την Κέρκυρα ο ΠΑΣ
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 23/03/2018, 20:42

Ισόπαλος με σκορ 2-2 ήρθε ο ΠΑΣ με την Κέρκυρα σε φιλικό «ξεσκουριάσματος», ενώ το πρωτάθλημα δεν είναι ακόμα απόλυτα σίγουρο ότι θα ξεκινήσει ξανά την ερχόμενη εβδομάδα (αν και όλα συντείνουν εκεί). Το παιχνίδι στους «Ζωσιμάδες» ήταν κεκλεισμένων των θυρών. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε στο 30’ με γκολ του Καρανίκα. Χέλκβιστ και Χαλκιαδάκης έχασαν ευκαιρίες να αυξήσουν το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Κέρκυρα ισοφάρισε νωρίς, στο 47’ με τον Μυτίδη και ο Γκράσι έβαλε τους νησιώτες μπροστά στο σκορ. Τρία λεπτά αργότερα, ο Καρανίκας και πάλι, ισοφάρισε για τον ΠΑΣ, ενώ ο Σκόνδρας είχε κεφαλιά στο δοκάρι.