Η δικαίωση του Ολυμπιακού στο διαιτητικό δικαστήριο, αλλάζει το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής. Έτσι ο ΠΑΣ θα υποδεχθεί την ΑΕΚ στους «Ζωσιμάδες» τη Δευτέρα 14 Ιανουαρίου στις 19.30 και δεν θα ταξιδέψει στη Θεσσαλονίκη για να παίξει με τον ΠΑΟΚ.
Στο μεταξύ, τυπικά αύριο Τρίτη στις 15.00 ο ΠΑς υποδέχεται τον Πανιώνιο στους «Ζωσιμάδες» για το Κύπελλο, αγώνας που δεν είναι σίγουρο ότι θα γίνει, δεδομένης της κατάστασης του γηπέδου και των πολύ χαμηλών θερμοκρασιών.
Ο ΠΑΣ συνέχισε να προπονείται «εσώκλειστος» στο Soccer World, λόγω του κρύου και του χιονιού.