Εικόνα του άρθρου Έργο για ένα ημίχρονο και ένα Νάουμετς
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Γιώργος Τσαντίκος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 13/12/2019, 20:53
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν είχε κανένα πρόβλημα να γυρίσει με το «διπλό» από την Κέρκυρα και νίκη με 4-0, καθώς προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο, με τους Νάουμετς και Λεό να κάνουν ό,τι θέλουν στο γήπεδο.

Ο νεαρός Ουκρανός καταρχάς, ο οποίος κάνει εξαιρετική χρονιά μέχρι στιγμής, άνοιξε το σκορ μόλις στο 3’, με απευθείας φάουλ.

Στο 9’ ο ΠΑΣ έκανε το 0-2 με τον Ξύδα, μετά από ωραία εναλλαγή με τον Λεό, ενώ ο Νάουμετς  έκανε το 0-3 μετά από συνδυασμό με τον Λεό.

Ο ΠΑΣ θα μπορούσε να έχει σημειώσει και άλλα γκολ, σε κραυγαλέες ευκαιρίες του Κρίζμαν, ενώ η Κέρκυρα προσπαθούσε να ανακάμψει, χωρίς αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κέρκυρα συνέχισε να προσπαθεί, αλλά το γκολ ήρθε πάλι από το Νάουμετς, που με ένα ακόμα ωραίο γκολ έκανε το 0-4 στις καθυστερήσεις του ματς.