Η Κεντρική Βιβλιοθήκη του ΤΕΙ Ηπείρου, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου που γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 2 Απριλίου (ημέρα γενεθλίων του δανού παραμυθά Χανς Κρίστιαν Άντερσεν), διοργανώνει εβδομάδα έκθεσης παιδικού βιβλίου και ξενάγησης στους χώρους της Βιβλιοθήκης από τις 26 έως τις 30 Μαρτίου.
Παιδικά βιβλία της συλλογής της Βιβλιοθήκης, η οποία βρίσκεται τους Κωστακιούς Άρτας, θα είναι διαθέσιμα προς εξερεύνηση.
Τα παιδικά βιβλία δεν θα δανείζονται κατά τη διάρκεια της εβδομάδας της έκθεσης.
Ώρες λειτουργίας της έκθεσης 09:00-15:00.