Συνολικά 15 μετάλλια, 5 χρυσά, 2 αργυρά και 8 χάλκινα, πήραν οι αθλητές-τριες του ΔΙΑ Ιωαννίνων στο 2ο Προκριματικό Πρωτάθλημα της Ένωσης Ταεκβοντο Βορείου Ελλάδος που έγινε στο Ωραιόκαστρο, 21 και 22 Μαΐου.
Ο γιαννιώτικος σύλλογος πήρε μέρος με 20 αθλητές-τριες.
Με αυτή την επίδοση, ο σύλλογος παραμένει στην πρώτη 10άδα της βαθμολογίας της Ένωσης, σε σύνολο 110 συλλόγων που μετέχουν στα τρία βαθμολογούμενα πρωταθλήματα.
Επίσης, δύο αθλήτριες του συλλόγου παίρνουν μέρος, με την εθνική Ανδρών-Γυναικών στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στο Μάντσεστερ.