Διακοπή ηλεκτροδότησης λόγω εργασιών της ΔΕΗ στους Λογγάδες θα γίνει από τις 8 τέως τις 10 το πρωί το Σάββατο 11 Ιουλίου, όπως ανακοίνωσε ο ΣΥΔΛΙ.
Από τις διακοπές ηλεκτροδότησης θα εμφανιστεί μείωση πίεσης ή και διακοπή στην υδροδότηση στους οικισμούς του πρώην Δήμου Παμβώτιδος (Λογγάδες, Βασιλική, Καστρίτσα, Δροσοχώρι, Πλατανιά, Ηλιόκαλη, Γερακάρι, Δαφνούλα, Καραδήμα, Χαροκόπι, Μουζακαίοι κτλ). «Παρακαλούνται οι κάτοικοι για περιορισμό της κατανάλωσης πριν και μετά τη διακοπή μέχρι να ισορροπήσει το σύστημα ύδρευσης στο σύνολο των περιοχών του λεκανοπεδίου» τονίζεται.