Για πρώτη φορά, το Δημοτικό Συμβούλιο Ιωαννίνων… καταφέρνει να συνεδριάσει με τηλεδιάσκεψη, λόγω των υγειονομικών συνθηκών που επικρατούν. Η συνεδρίαση θα γίνει την Πέμπτη 29 Οκτωβρίου, στις 2 το μεσημέρι.
Στην ατζέντα της ημερήσιας διάταξης «συμμετέχουν» και τα μέτρα στήριξης των επιχειρήσεων που πλήττονται από την πανδημία, τα οποία η δημοτική αρχή ανακοίνωσε πριν από μια εβδομάδα (διαβάστε εδώ).