Την επιστολή που είχε στείλει στο «Open Society Foundation» του Τζορτζ Σόρος δίνει στη δημοσιότητα ο δήμαρχος Ιωαννίνων Μωυσής Ελισάφ, μετά από το επίμονο αίτημα της παράταξης «Ιωάννινα_2023» με επικεφαλής την Τατιάνα Καλογιάννη.
Η επιστολή απευθύνεται στον Μάνο Μοσχόπουλο (σ.σ. διευθυντής Κοινωνικών και Διεθνών Προγραμμάτων του FOSI, παραρτήματος του Open Society Foundation) και με αυτήν ζητείται η υποστήριξη του κέντρου κοινωνικής φροντίδας και αλληλεγγύης, που συστήθηκε στο πλαίσιο των μέτρων αποφυγής μετάδοσης του κοροναϊού. Παράλληλα, η δημοτική αρχή δίνει στη δημοσιότητα και τη σχετική σύμβαση. Γενικότερα, σήμερα, η δημοτική αρχή δημοσιοποιεί επιστολές…