Εικόνα του άρθρου Δεύτερη ισοπαλία στην Ιταλία
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Γιώργος Τσαντίκος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 15/03/2018, 20:29
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Συνέχισε τις καλές εμφανίσεις στην Ιταλία η Κ19 του ΠΑΣ, με δεύτερη ισοπαλία στο Viareggio Cup. Αυτή τη φορά με την Ποντεντέρα, με 1-1. Για ακόμα μια φορά Ζαχαρός και Ντόλοβατς «ανακάτεψαν» την άμυνα των Ιταλών δημιουργώντας ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, ο Μελιγγιώτης έβαλε τον ΠΑΣ μπροστά, μετά από σέντρα του Πήλιου και γρήγορη μεταφορά μπάλας στο 59′. Η Ποντεντέρα ισοφάρισε στο 92ο λεπτό με πέναλτι. Στο 78’, ο Πήλιος τραυματίστηκε και τη θέση του πήρε ο Τάτσης.