Oikonomou pisoi

Το δε μέλλον δυσοίωνο...

Εικόνα του άρθρου Το δε μέλλον δυσοίωνο...
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 02/03/2019, 23:25

Πιο κοντά στον υποβιβασμό από κάθε άλλη φορά αυτή τη δεκαετία βρίσκεται ο ΠΑΣ, καθώς δεν μπορεί να πάρει αποτελέσματα ακόμα και στα πολύ κρίσιμα ματς, όπως αυτό με την Ξάνθη.

Το τελικό 0-0 εκτυλίχθηκε σε ένα παιχνίδι όπου ο ΠΑΣ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος, αλλά οι ευκαιρίες του ήταν χλιαρές. Η Ξάνθη από την άλλη είχε δύο πιο καθαρές ευκαιρίες, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στο 57’, όταν τον Μπαριέντος νίκησε ο Μιχαήλ.

Ο έτερος Μιχαήλ, ο αρχηγός, αποβλήθηκε στο 80’ και ο ΠΑΣ έπαιξε τα τελευταία λεπτά με 10 παίκτες, χωρίς να αλλάξει κάτι στο ματς.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο ΠΑΣ είναι τέταρτος από το τέλος, στη θέση του μπαράζ (αν οι όροι συνεχίσουν ως έχουν σήμερα). Ο ΟΦΗ παίζει με τη Λάρισα την Κυριακή και ο Λεβαδειακός υποδέχεται τη Λαμία.