Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με την Κέρκυρα να προσπαθεί να πάρει την πρωτοβουλία, τον ΠΑΣ να αντιδρά και το αποτέλεσμα να είναι ένας καλός ρυθμός στο παιχνίδι. Χωρίς να υπάρχει η μεγάλη φάση, το ματς ήταν γρήγορο, σταματούσε όμως συνήθως έξω από τις περιοχές των δύο ομάδων. Στο 21’, ο Ρόλε έκανε μια εξαιρετική πάσα στον Παμλίδη, αυτός επίσης με ωραίο τρόπο βγήκε δεξιά και σούταρε διαγώνια. Η μπάλα κόντραρε στον Μιχαήλ που είχε πέσει για τάκλιν και «κρέμασε» τον Βελλίδη για το 1-0. Ο ΠΑΣ δεν φαινόταν να μπορεί να απειλήσει σοβαρά την Κέρκυρα, μέχρι που έβαλε ένα εξίσου… απίθανο γκολ και ισοφάρισε: Ο Βιδάλ εκτέλεσε κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Σκόνδρας έκανε τακουνάκι και «κρέμασε» με τη σειρά του τον Γιαννακόπουλο, ισοφαρίζοντας.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ΠΑΣ να ανεβαίνει και να προσπαθεί να απειλήσει, αλλά η ευκαιρία ήρθε από την Κέρκυρα: Στο 62' ο Ζορμπάς έκανε μια σέντρα σουτ και η μπάλα χτύπησε στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού, με τον Βελλίδη να παρακολουθεί. Στο 80' ο Νικολιάς έχασε τρομερή ευκαιρία στην αντεπίθεση, με το Νικολιά να πλασάρει άουτ.