Oikonomou pisoi

Ανατροπή, σαν καταιγίδα

Εικόνα του άρθρου Ανατροπή, σαν καταιγίδα
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 11/12/2021, 21:15

Σε ένα ωραίο πάρα την κακοκαιρία παιχνίδι, ο ΠΑΣ κατάφερε με διπλή ανατροπή να νικήσει τον Βόλο 3-2 στους «Ζωσιμάδες».

O Βόλος προηγήθηκε στο 1ο λεπτό με τον Ορόζ και ο Κάργας απάντησε εξίσου νωρίς, στο 13', με κεφαλιά.

Στο 41' και υπό βροχή, ο Σωτήρης Νίνης επέστρεψε στα γκολ, με ένα από αυτά για τα οποία αξίζει τον κόπο να βρέχεται κανείς στο γήπεδο, μέσα και έξω από αυτό, κάνοντας εναέριο σουτ μέσα από την περιοχή.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στον ΠΑΣ. Οι γηπεδούχοι διόρθωσαν τα αμυντικά λάθη και ισοφάρισαν στο 57' με τον Περέα, μετά από εξαιρετική μπαλιά του Σάλιακα.

Στο 86' ο Εραμούσπε έστησε τη μπάλα στο πέναλτι, όταν το VAR έδειξε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ροσέρο και έτσι, έγινε το 3-2, παρά την προσπάθεια του Κλέιμαν που άγγιξε τη μπάλα.

Στην εκπνοή των καθυστερήεσεων (8 λεπτά), ο Πίρσμαν κράτησε τη νίκη για τον ΠΑΣ, διώχνοντας τη μπάλα πάνω στη γραμμή.