Άλλο ένα «Χ», στο Κύπελλο αυτή τη φορά

Εικόνα του άρθρου Άλλο ένα «Χ», στο Κύπελλο αυτή τη φορά
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 21/01/2021, 23:26

Παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες, το ματς Κυπέλλου μεταξύ ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητου στους «Ζωσιμάδες», ήταν ωραίο και κατέληξε σε μια ισοπαλία με 4 γκολ. Ξεκίνησε με τον Ατρόμητο πιο επιθετικό και ένα δοκάρι μόλις στο 6’, από εκτέλεση κόρνερ του Ούμπιδες.

Από κόρνερ προηγήθηκε ο Ατρόμητος, στο 24’. Αυτή τη φορά, εκτέλεσε ο Μουνίθ και ο Στρούγγης έκανε το 0-1 με κεφαλιά.

Ο ΠΑΣ ήταν νωθρός σε αυτό το πρώτο κομμάτι του ημιχρόνου. Στο 33’ όμως, ο Παντελάκης έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και στο «ριμπάουντ», ο Ελευθεριάδης ανατράπηκε από τον Μουνίθ. Χτύπησε το πέναλτι και ισοφάρισε. Ο ίδιος παίκτης λίγα λεπτά αργότερα, παραλίγο να κάνει το 2-1 για τον ΠΑΣ, αλλά ο Μανδάς απέκρουσε για τον Ατρόμητο.

Στο 44’ επαναλήφθηκε η… ιστορία με τα κόρνερ: Ούμπιδες, κεφαλιά ο Γούτας αυτή τη φορά και 1-2.

Στο 68’ ο ΠΑΣ ισοφάρισε. Ο Ελευθεριάδης έδωσε στον Λεό και αυτός σκόραρε με δυνατό σουτ. Στο 80’ ο Γούτας έδιωξε τη μπάλα πάνω στη γραμμή, σε σουτ του Λεό και στο 92’ ο Μανδάς μπλόκαρε την κεφαλιά του Μανδά.

Το ματς έληξε 2-2 και ο Ατρόμητος απέκτησε ένα προβάδισμα για τον επαναληπτικό, αν δεχτούμε ότι φέτος παίζουν κάποιο ρόλο οι έδρες…

(φωτό: ΑΠΕ/Δ. Ραπακούσης)