Άλλη μια καλή εμφάνιση στην Ιταλία για τους «μικρούς»

Εικόνα του άρθρου Άλλη μια καλή εμφάνιση στην Ιταλία για τους «μικρούς»
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/03/2018, 22:36

Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε ο ΠΑΣ στο Viareggio Cup απέναντι στην Άσκολι, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να συνεχίσει στο διεθνές τουρνουά K19. Ωστόσο, η ομάδα έπαιξε και πάλι καλά και παρότι τελείωσε με 9 παίκτες το ματς, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της με πολύ θετικές εμπειρίες. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Βασιλάκη στο 35’, από στημένη φάση και ασίστ από τον Ζαχαρό. Αμφότερες οι ομάδες κυνήγησαν τη νίκη, είχαν ευκαιρίες, αλλά ο βαρύς αγωνιστικός χώρος δεν επέτρεψε περισσότερα. Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ παραλίγο να διπλασιάσει τα τέρματά του, αλλά ο Καραμποΐκης δεν τα κατάφερε στην τελική προσπάθεια. Οι Ιταλοί ισοφάρισαν στο 56’ με πέναλτι.

ΒΕΝΕΤΙΚΙΔΗΣ, KAJA, ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ, ΖΩΓΚΟΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΖΑΧΑΡΟΣ, ΜΠΙΣΕΛΑΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΚΑΡΑΜΠΟΪΚΗΣ