Θύμα ανατροπής…

Εικόνα του άρθρου Θύμα ανατροπής…
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 05/12/2016, 23:45

Στο 88ο λεπτό ο Ηρακλής ανέτρεψε το σκορ και πήρε τη νίκη με 2-1 εις βάρος του ΠΑΣ Γιάννινα που είχε προηγηθεί. Ο ΠΑΣ έκανε παιχνίδι κατοχής, προηγήθηκε νωρίς με τον Κοζορώνη ο οποίος σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, αλλά ισοφαρίστηκε πολύ νωρίς, στο 14’ με τον Περόνε. Ο βετεράνος του Ηρακλή, μαζί με τον Μοντέιρο ήταν οι μοχλοί των αντεπιθέσεων του Ηρακλή το ημίχρονο. Ο ΠΑΣ μπήκε πιο δυνατά στο β’ ημίχρονο, είχε ευκαιρίες με τον Ζάιρο αλλά τελικά, έπεσε θύμα άλλης μιας αντεπίθεσης, στο 88’, όταν ο Λεοζίνιο πάσαρε στον Αγγελόπουλο και αυτός έκανε το 2-1. Στο 90’, ο Μιχαήλ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Χουάντερσον και δεν κατάφερε να ισοφαρίσει. Στο μεταξύ, στον αγώνα σημειώθηκαν επεισόδια στο γκολ του ΠΑΣ, όταν οπαδοί του γηπεδούχου συγκρούστηκαν με τα ΜΑΤ. Τραυματίστηκε μάλιστα ο γιαννιώτης αθλητικογράφος Θανάσης Μυριούνης από πέτρα στο κεφάλι και του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες.