Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων συνεχίζει τον αγώνα του για την απομάκρυνση της κεραίας κινητής τηλεφωνίας, η οποία τοποθετήθηκε κατά τις γιορτές των Χριστουγέννων δίπλα ακριβώς από το σχολείο των Λακκωμάτων.
Μετά τον συμβολικό αποκλεισμό του δρόμου έξω από το σχολείο για μία ώρα, την περασμένη εβδομάδα, ο σύλλογος συναντήθηκε σήμερα με τον βουλευτή Ιωαννίνων του ΣΥΡΙΖΑ Γιάννη Στέφο (εκπαιδευτικός στο επάγγελμα), στην προσπάθειά του να διευρύνει το «μέτωπο» κατά της κεραίας. Η διοίκηση του συλλόγου και ο διευθυντής του σχολείου ενημέρωσαν τον βουλευτή για τα τεκταινόμενα. Σε ανακοίνωσή του, ο σύλλογος ευχαριστεί τον κ. Στέφο για το ενδιαφέρον που έδειξε και αναμένει τις περαιτέρω ενέργειες.