Στα χέρια των αστυνομικών της Πρέβεζας βρίσκεται από χθες το απόγευμα, ένας 22χρονος Έλληνας, ο οποίος εντοπίστηκε να μεταφέρει αναβολικές ουσίες. Συγκεκριμένα, στο 4ο χιλιόμετρο της Εθνικής Οδού Πρέβεζας – Ηγουμενίτσας, αστυνομικοί της ΔΙΑΣ συνέλαβαν τον 22χρονο, γιατί σε έλεγχο που έγινε στο αυτοκίνητο στο οποίο επέβαινε, βρέθηκαν 52 αναβολικά χάπια, 16 φιαλίδια με αναβολικές ουσίες σε υγρή μορφή. Σε βάρος του 22χρονου σχηματίστηκε δικογραφία για παράβαση της νομοθεσίας περί αθλητισμού, ενώ την προανάκριση για την υπόθεση διενήργησε το Τμήμα Ασφάλειας Πρέβεζας.