Συντακτης: κύριος Τύπος
Δημοσιευση: 13-12-2021, 07:17
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Ήττες γνώρισαν στη Β' εθνική το IBC και ο ΑΓΣΙ. Με νίκες συνέχισε ο Σπάρτακος στη Γ' και η Αστράκα στη Β' ΕΣΚΑΒΔΕ. Αναλυτικά:


3ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Αίολος Τρ.-Νίκη Βόλου 60-48

Έσπερος Λαμίας-Ολυμπιακός Βόλου 75-69

Πρωτέας Γρεβενών-Δόξα Λευκάδας 58-62

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ερμής Σχηματαρίου 87-96

Μελίκη-Αναγέννηση Καρδίτσας 64-73


Ίκαροι Τρικάλων-ΣΚ Ιωάννινα 91-81

Διαιτητές: Θεοδώρου-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 32-22, 49-43, 66-61, 91-81

Ίκαροι Τρικάλων: (Γιασσάρης): Τσιαβές 20(2), Κοϊτσάνος, Χλωρός, Παπαχρήστος 14(1), Κατσαρές 5(1), Παρδακάς 9(1), Μπουργανός 6(2), Τριανταφύλλου 23(5), Σπυράκος, Αμβράζης 8(1).

ΣΚ Ιωάννινα: (Παπαδόπουλος): Βρασταμινός, Ρούζιος, Μαγκλάρας, Μουρατίδης 19(2), Σωτηρίου, Σπηλιόπουλος 19(4), Σφυγγάρης, Κωνσταντινίδης 11, Τσατάλας 14, Ξιούρας 18(2), Σταμίρης 3


ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ερμής Σχηματαρίου 87-96

Διαιτητές: Λόρτος, Τσιαπλής, Τσάνταλης.

Δεκάλεπτα: 19-28, 40-51, 62-74, 87-96.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Καννής): Νικολόπουλος 31 (5), Γυφτάκης 4, Μπαζάκας, Καννής 20 (4), Αντωνίου, Βαγγέλης 1, Ιωαννίδης, Μάντζιος 15, Μητρόπουλος, Ψάλτου 16.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Μπόρσης, Κυριακόπουλος 16 (3), Ανδρέου, Δουρούκης 4, Ζαρμακούπης 23 (1), Χατζηγιαννάκης 3 (1), Καλημέρης 15, Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 8 (1), Δημητριάδης 24 (3), Μπακέας 3 (1), Ζορμπάνος.


Η κατάταξη

1.Ερμής Σχηματαρίου 17

2.Ίκαροι Τρικάλων 15

3.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 15

4.Έσπερος Λαμίας 14

5.Δόξα Λευκάδας 13

6.Νίκη Βόλου 13

7.ΣΚ Ιωάννινα 12

8.Αναγέννηση Καρδίτσας 12

9.ΑΓΣ Ιωαννίνων 11

10.Πρωτέας Γρεβενών 11

11.Ολυμπιακός Βόλου 10

12.Τιτάνες Παλαμά 10

13.Μελίκη 9

*Τιτάνες Παλαμά, Δόξα Λευκάδας, Πρωτέας Γρεβενών, ΓΑΣ Μελίκης, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ικαροι Τρικάλων, Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι, Εσπερος Λαμίας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.


Η επόμενη αγωνιστική (10η, 19/12)

Νίκη Βόλου-Ίκαροι Τρικάλων

Ολυμπιακός Βόλους-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι

Έσπερος Λαμίας-Πρωτέας Γρεβενών

ΣΚ Ιωάννινα-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ερμής Σχηματαρίου-Μελίκη

Τιτάνες Παλαμά-Δόξα Λευκάδας


Γ' ΕΘΝΙΚΗ 4ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

ΓΣ Αγριάς-ΑΟ Τρίκαλα 72-75

ΓΣ Αλμυρού-Αμπελώνας 84-64

Νίκαια Λάρισας-Αναγέννηση Λαμίας 72-74

ΓΕ Αγρινίου-Αχέρων Καναλακίου 62-67

ΓΣ Σοφάδων-Σπάρτακος Ιωαννίνων 63-80

Δεκάλεπτα: 23-17, 38-35, 50-62, 63-80

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Γιατρόπουλος

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Σακελλαρίου, Δαουλάρης 13(1), Κυριακόπουλος 3(1), Παπαϊωάννου 14(1), Σιαμετής 6(1), Ζωιτσάκος Τρ., Αναγνωστόπουλος 14(1), Μουταρέλος, Ντασιώτης, Δίκαρος 6, Σαλταγιάννης.

Σπάρτακος (Ρήγγας): Νταλβουτζόπουλος 2, Κολότσιος 6(2), Αναγνωστάκης 17(2), Λαμπρόπουλος 11, Ιωακειμίδης 26(3), Σταυρόπουλος 8, Αγγελόπουλος 8(1), Δήμος 2.


Bαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 14 (7-0)

2. ΓΣ Αλμυρού 13 (6-1)

3. ΑΟ Τρίκαλα 12 (5-2)

4. ΓΣ Σοφάδων 11 (4-3)

5. Αμπελώνας 11 (4-3)

6. Αχέρων Καναλακίου 10 (3-4)

7. Αναγέννηση Λαμίας 10 (3-4)

8. ΓΣ Αγριάς 9 (2-5)

9. ΓΕ Αγρινίου 8 (1-6)

10. Νίκαια Λάρισας 7 (0-7)


Επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)

ΓΣ Σοφάδων-ΓΕ Αγρινίου

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΣ Αγριάς

ΑΟ Τρίκαλα-Νίκαια Λάρισας

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Αλμυρού

Αμπελώνας-Αχέρων Καναλακίου


Β’ ΕΣΚΑΔΒΕ-7η Αγωνιστική

Α γ ώ ν α ς
Σκορ
Α.Ο. ΠΑΡΓΑΣ – Α.Γ.Ο. ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ
20-0(α.α)
Α.Σ ΑΣΤΡΑΚΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ο. ΛΟΥΡΟΥ
87 – 35
Α.Ο.Κ. ΠΩΓΩΝΙΟΥ – Α.Ο. ΚΟΝΙΤΣΑΣ
70 – 59
ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΛΙΟΒΟΥΝΙΩΝ – Α.Σ ΒΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
60 – 63


Ομάδα
Βαθ
Αγών
Ν
Η
Μ
Επιθ
Αμυν
Διαφ



ΑΣΤΡΑΚΑ
14
7
7
0
0
478
270
208
0
1,000
1,770
Α.Ο. ΠΑΡΓΑ
13
7
6
1
0
421
319
102
0
1,000
1,320
Α.Ο.Κ. ΠΩΓΩΝΙΟΥ
12
7
5
2
0
384
343
41
0
1,000
1,120
ΒΙΚΟΣ
11
7
4
3
0
400
355
45
0
1,000
1,127
Α.Ο. ΚΟΝΙΤΣΑΣ
10
7
3
4
0
343
373
-30
0
1,000
0,920
Α.Ο. ΛΟΥΡΟΥ
9
7
2
5
0
284
424
-140
0
1,000
0,670
ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΛΙΟΒΟΥΝΙΩΝ
8
7
1
6
0
322
408
-86
0
1,000
0,789


(photo credit Ίκαροι-IBC ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΑΡΑΣ/EUROKINISSI)

200 λέξεις απομένουν.
σχετικα αρθρα