Ο Γιώργος Μακρίδης μαζί με τον Δημήτρη Ξαξίρη συνέχισαν την παράδοση, έστω κρατώντας… αποστάσεις και είπανε τα κάλαντα του Λαζάρου στο δήμαρχο, Μωυσή Ελισάφ.
Ο δήμαρχος από την πλευρά του, ευχαρίστησε τους κ. Μακρίδη και Ξαξίρη για την κίνηση αυτή, σημειώνοντας ότι «μας δίνουν τη δυνατότητα να γιορτάσουμε τα έθιμα μας, ενόψει Πάσχα σε δύσκολες στιγμές για τον τόπο μας. Εύχομαι του χρόνου να γιορτάσουμε πιο πανηγυρικά».