Ο Όμιλος Φίλων Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ιωαννίνων επιχαίρει για την επιτυχία του Γιάννη Σγουρόπουλου που αναδείχθηκε πρωταθλητής Ευρώπης στο πινγκ πονγκ στο Γκιμαράες της Πορτογαλίας. «Σε όλους τους αγώνες που έδινε ο Σγουρόπουλος έδειξε το πάθος του έμεινε αλύγιστος ιδιαίτερα στους δύο αγώνες ημιτελικό και τελικό, με τους Ρουμάνους πρωταθλητές Νο 1 και 3 του R/L». Ο Σγουρόπουλος νίκησε στον τελικό το Ρουμάνο Πλετέα και αναδείχθηκε πρωταθλητής Ευρώπης στα 17 του χρόνια.