Τα συγχαρητήριά τους στον αθλητικό σύλλογο «Tiger Boxing Club-Τίγρης Ιωαννίνων» εκφράζουν με ανακοίνωσή τους ο δήμαρχος Ιωαννίνων Θωμάς Μπέγκας και η διοίκηση της Κοινωφελούς Επιχείρησης Πολιτισμού, Περιβάλλοντος, Νεολαίας και Άθλησης.
Ο «Τίγρης» αναδείχθηκε πρωταθλητής στο πανελλήνιο πρωτάθλημα πυγμαχίας νέων που πραγματοποιήθηκε από 2 έως 5 Μαρτίου στο Λουτράκι. Στο πρωτάθλημα, ο Ιάσονας Βασιλείου κατέκτησε χρυσό μετάλλιο, ο Βασίλης Μπίμης αργυρό μετάλλιο και ο Δημήτρης Μπουζούλας και ο Χρήστος Σιαμαλέκας πήραν από ένα χάλκινο μετάλλιο. Προπονητής τους είναι ο Μάκης Στάθης. «Μια ακόμη σημαντική στιγμή για τον γιαννιώτικο αθλητισμό» σημειώνουν ο δήμαρχος και η διοίκηση της Κοινωφελούς Επιχείρησης.