«Συγκοπή» στο 95’…

Εικόνα του άρθρου «Συγκοπή» στο 95’…
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 16/03/2024, 21:33

<span class="fr-tmp fr-em">F</span><span class="fr-tmp fr-sm">F</span><span class="fr-tmp fr-em">F</span><span class="fr-tmp fr-sm">F</span>Έκθεση κοινωνικών και οικονομικών τάσεων στις ελληνικές περιφέρειες

Ο ΠΑΣ έχασε στο Περιστέρι, παίζοντας παθιασμένα στο μεγαλύτερο μέρος του ματς και παραμένει τελευταίος στη βαθμολογία.

Στο πρώτο μέρος ο ΠΑΣ ήταν καλύτερος, αλλά και πίσω στο σκορ.

Ξεκίνησε με δοκάρι του Τζίμα, πλασέ του ίδιου παίχτη που αρχικά κατακυρώθηκε ως γκολ, αλλά το VAR έδειξε ότι η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή, σου του Ριένστρα, ευκαιρία του Παμλίδη, αλλά τελικά οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 37’ στην πρώτη τους τελική, με τον Έντερ Γκονθάλεθ: 1-0.

Στις καθυστερήσεις, ο Σούλης απέκρουσε δύο φορές σε φάση-«σίγουρο γκολ».

Στην επιστροφή, Λεό και Καραχάλιος πέρασαν στο ματς και στο 49’ ο ΠΑΣ ισοφάρισε με τον Παμλίδη, με ωραίο πλασέ.

Στο 61’ ο Ατρόμητος πέρασε ξανά μπροστά: ο Σούλης δεν μπλόκαρε σε εκτέλεση φάουλ του Κούντε, έστειλε τη μπάλα με γροθιές πάνω στον Εραμούσπε, αυτή εξοστρακίστηκε, έφτασε στον Τζαβέλα και 2-1.

Ο ΠΑΣ δεν το ‘βαλε κάτω και στο 73’ έφτασε κοντά στην ισοφάριση. Ωστόσο, ο Τζίνο έστειλε τη μπάλα άουτ, από κοντά.

Στο 82’ ήρθε η μερική λύτρωση: Ο Εραμούσπε, ο άνθρωπος που βασικά σώζει την παρτίδα τα τελευταία δύο χρόνια στον ΠΑΣ, πήδηξε ψηλότερα από τον Ασεβέδο στο δοκάρι, πήρε τη σέντρα του Κιάκου και ισοφάρισε: 2-2. Έκθεση κοινωνικών και οικονομικών τάσεων στις ελληνικές περιφέρειες

Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη: ο Κούντε πάσαρε στην πλάτη της άμυνας, ο Βέργος «τσίμπησε» τη μπάλα προλαβαίνοντας τον Σούλη και 3-2…

(photo credit: Χ superleague/reporter images)