Συναυλία με τίτλο «Στην εποχή του Μπαρόκ» θα γίνει την Κυριακή 19 Μαΐου, στις 18:30, στο Αρχαιολογικό Μουσείο Ιωαννίνων.
Ο βιολιστής Κωνσταντίνος Λεοντάρης και έξι νέοι μουσικοί -Μαρίνα Βλάχου, Ευριπίδης Παππάς, Σπύρος Σιλίρας στο βιολί, Αλέξανδρος Δήμος στο βιολί και βιόλα και Θοδωρής Σκούρτης και Ανθή Παντώστη στο τσέλο- θα παρουσιάσουν έργα από την μπαρόκ εποχή.
Η εκδήλωση γίνεται σε συνεργασία με την Εφορεία Αρχαιοτήτων Ιωαννίνων, στο πλαίσιο της Διεθνούς Ημέρας Μουσείων.